Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Než užiješ alkohol, užij svůj mozek!

Než užiješ alkohol, užij svůj mozek!

Vzhledem k tomu, že je alkohol v poslední době velice akcentované téma a navíc se jedná o drogu, která je distribuována naprosto legálně a její dostupnost je tedy vyšší než u drog nelegálních, jsme pro žáky 7.ročníků připravili výukový program. Tento program vychází z projektu organizace Sananim, o.s. –  „Než užiješ alkohol, užij svůj mozek“ a navazuje na školní preventivní strategii, zaměřenou na ochranu vlastního zdraví před návykovými látkami.

Výukový preventivní program, který lektorovala Mgr. Marie Ručková, byl koncipován do tří bloků, ve kterých se žáci seznámili s tím, co je alkohol. Poté si prověřili své znalosti o účincích alkoholu na lidské zdraví, zahráli si rozhodovací hru a nakonec se pobavili i o vlastních zkušenostech s alkoholem. Doufáme, že naši žáci mají jasno, jak ve svém životě přistupovat k alkoholu, že chápou jeho rizika a nebezpečí pro zdraví, osobní i profesní život každého člověka. Rozumí tomu, že alkohol je jednou z prvních drog, se kterou se dítě setkává ve svém životě. Že je návyková, způsobuje závislost, degradaci člověka, způsobuje mnohé tragédie…Takže- než užiješ alkohol, užij svůj mozek!

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI