NOC S ANDERSENEM

NOC S ANDERSENEM OČIMA POMOCNÍKŮ ZE 7. B:

Tématem letošního ročníku byl Jaroslav Foglar a jeho dobrodružné knihy. Noc s Andersenem byla velmi poučná nejen pro děti, ale i pro nás pomocníky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, užili velké množství zábavy ve společnosti spolužáků, přátel a také vyučujících. Děti z 3. – 5. ročníku plnily úkoly, které jsme si pro ně připravili. Líbilo se nám, jak spolu děti krásně vycházely a spolupracovaly. Pomocí rozmanitých úkolů, které pro ně připravil pan učitel Martin Theuer, se vžily do rolí samotných postav. Každý žák vynaložil spoustu úsilí, snahy a obětoval pro svůj tým maximum, aby se přiblížil co nejblíže k výhře. Odměna v podobě diplomů či sladkostí byla připravena pro všechny účastníky. Jako další úkol byla příprava básně. Níže si můžete přečíst báseň vítězného týmu – Rychlí tygři.

Rychlé šípy jsme poznali,
celou noc jsme nespali.
Proběhli jsme celou školu
od shora až dolů.

Ježka z klece vytáhli,
soutěže jsme vyhráli.
Děláme to zas a znova,
přijdeme za rok zase znova.

Ve škole jsme přespali,
Foglara jsme poznali.
Učitelé byli príma,
byla s nimi samá šprýma.

Sedmáci taky pomáhali,
a ještě se zasmáli.

Poděkování patří všem maminkám, co napekly vynikající buchty, muffiny, koláčky a spoustu dalších výborných pochutin, které nám Noc s Andersenem zpříjemnily a zaplnily bříško. Dále patří obrovský dík paní učitelce Vendulce Chodurové, paní učitelce Radce Hlisnikovské, paní učitelce Terce Muroňové, panu učiteli Martinu Theuerovi, paní vychovatelce Lucce Pánkové a paní asistence Andrejce Mičulkové.