Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ODEMYKÁNÍ ŠKOLNÍ KNIHOVNY

ODEMYKÁNÍ ŠKOLNÍ KNIHOVNY

Dne 9. října 2019 prozkoumala prostory školní knihovny třída 6. A. Symbolicky tak „odemkla“ vstup do světa velkých čtenářů na 2. stupni. Ve výuce literatury zde žáci absolvovali hodinu, která si kladla za cíl vzbudit v nich zájem o čtenářství.

Nejprve se žáci seznamovali s knihami, potom si každý vybral jednu, jež jej zaujala, a následně vypracoval o ní informační leták. S tímto letákem, jenž obsahoval základní údaje o knize, zajímavosti i proč bychom si měli knihu přečíst, poté děti vystoupily před svými spolužáky.

V závěru hodiny seznámila žáky s půjčovním řádem školní knihovny paní učitelka a knihovnice Mgr. Radana Hlisnikovská. Ta je navíc mile pozvala do tamní bibliotéky v pravidelných otevíracích hodinách.

  

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI