PLANETÁRIUM – VÁNOČNÍ DÁREK

V pondělí 19. 12. jsme se vydali s 5. A a 6. B do planetária v Ostravě. S kamarádkou Miou jsme prožili expedici Kouzelný glóbus. Promítali nám na kopulí planetária. Poznali jsme hodně souhvězdí. Moc se nám to líbilo. 

5. B

Dne 19. 12. 2022 se zúčastnily třídy 5. A, 5. B a 6. B naučného programu v Planetáriu Ostrava. Během měsíce prosince probíhaly projekty zaměřené na téma vesmír. Žáci zjišťovali informace o jednotlivých planetách, kreslili je, modelovali. Vyvrcholením této dlouhodobé práce byla návštěva ostravského planetária. 

Podívali se na Kouzelný glóbus, který je 3D poutavým příběhem plný úchvatných scén, s krásnou autorskou hudbou, a především unikátními animacemi. Dozvěděli jsme se třeba, proč se střídá den a noc, že se rok dělí na čtyři roční období (ale počasí tomuto dělení ne vždy odpovídá), že sezónní změny ke své existenci potřebují jak živočichové, tak i rostliny, že změny počasí jsou méně výrazné v okolí zeměpisných pólů nebo u rovníku. Následně si vše vyzkoušeli na pokusech.

Vendula Chodurová