POSELSTVÍ KŘESŤANSKÝCH VÁNOC 7. A, 7. B, 7. C, 9. A, 9. B

Už tradičně v předsvátečním čase navštívili naši školu lektoři Katechetického a pedagogického centra při Ostravsko-opavském biskupství, aby s dětmi v rámci besedy prošli pravý smysl Vánoc. Stalo se tak v pondělí 11. prosince 2023 v 7. ročníku při programu Poselství křesťanských Vánoc II s lektorkou Mgr. Lenkou Bakalovou a v 9. ročníku s lektorem ThLic. Kamilem Kozelským na besedě Poselství křesťanských Vánoc I.

Žáci zapřemýšleli nad významy slov pokoj a mír. Potom diskutovali o tom, co je pro ně důležité, aby měli doma ve svém pokoji klid. Zajímavou aktivitou bylo skupinově napsat vánoční vzkaz k fotografiím – například lidem ve válce nebo osamocenému člověku. Následovala prezentace přání i doplnění lektorky o skutečné příběhy lidí z fotografií.