Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > PRAŽMO A PRAŽMOVÉ Z BÍLKOVA

PRAŽMO A PRAŽMOVÉ Z BÍLKOVA

Jedinečnou příležitost setkat se s autorem publikace „Šlechtický rod Pražmů v proměnách času“ měli dne 14. března žáci třídy 9. A. Zavítal totiž mezi ně místní badatel a odborník na rod Pražmů z Bílkova Ing. Jaroslav Gabzdil.

Během přednášky se děti seznámily s původem rodu i působením jejich členů na území Slezska. Díky tomu byl žákům objasněn vznik obce Pražmo, založení pražmovské školy i kostela a v neposlední řadě problematika zdejších zámků – na Zlani (dnes neexistující) a v Raškovicích (dvůr, v současné době škola). Výklad byl doplněn medailonky členů rodu Pražmů, například o hraběti Janu Nepomuku I. Pražmovi, zakladateli obce Pražma.

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI