Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > PŘEDNÁŠKY O AFRICE

PŘEDNÁŠKY O AFRICE

V pondělí 16. 5. 2022 proběhly na naší škole přednášky o Africe, vedené lektorkou, paní dr. Gabrielovou, –  Národní parky Tanzánie pro žáky 7. tříd a následně  Cesta na vrchol Kilimandžára pro žáky 8. tříd.

Paní lektorka čerpala z vlastní zkušenosti z cest, její podání daných témat bylo velmi poutavé a dokázala děti vtáhnout do děje. Místy jsme si připadali, jako bychom v Africe byli sami. Vše okořenila krásnými fotografiemi a autentickými zážitky.

Děti zaujatě poslouchaly a odnesly si spoustu nových poznatků. Přednášky byly zajímavě a poutavě odprezentované, takže děti si udělaly obrázek o Africe, životě v ní a lidech zase z jiné stránky, než byli zvyklí z hodin zeměpisu ve škole.

Paní doktorka je skvělá vypravěčka a dokáže udržet pozornost jak žáků, tak učitelů. Moc děkujeme a těšíme se na další zajímavá témata.

Markéta Juřicová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI