ŠACHOVÝ TURNAJ

Také letos jsme se s dětmi 1. stupně zúčastnili již 13. ročníku šachového turnaje obcí povodí řeky Morávky, který pořádá Základní škola v Dobraticích. Sjelo se zde 43 dětí z 5 okolních škol.

Po zahájení, na kterém nás přivítala paní ředitelka Karla Peterková a hlavní rozhodčí pan Antonín Surma, mohly začít natěšené děti hrát. Soupeře jim vždy nalosoval počítač. Mezi jednotlivými koly se mohly proběhnout v tělocvičně. Dobrou náladu měly také díky občerstvení, které pro ně v Dobraticích přichystali. Po závěrečném 6. kole už jen pomohly s úklidem šachovnic a čekaly na vyhodnocení. Při něm na nás čekalo příjemné překvapení. Naše nejmladší účastnice Ema Surmová (2. A) získala mezi dívkami hezké 3. místo.

Další členové našeho družstva dopadli takto: Adam Stýskal (4. B) – 10. místo, Šimon Jurga (4. B) – 13. místo, Štěpán Pálenič (3. B) – 19. místo, Ondřej Kaniok (5. B) – 21. místo, Václav Kutěj (4. A) – 22. místo, David Čarváš (5. B) – 23. místo, Tobiáš Jurga (2. A) – 34. místo.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci.

Markéta Muroňová