ŠACHOVÝ TURNAJ ŘEPIŠTĚ 2026

Dne 19. března 2026 se žáci naší školy zúčastnili tradičního šachového turnaje škol regionu Slezská brána, který se opět konal v Řepištích. Turnaj jednotlivců přilákal téměř 40 mladých šachistů, kteří poměřili své síly u šachovnic.

Hráči byli rozděleni do čtyř věkových kategorií a každá škola mohla vyslat maximálně pět zástupců. Turnaj se odehrál na 6 kol, přičemž každý hráč mohl získat až 6 bodů.

Naši školu reprezentovali a ve svých kategoriích získali:
Michaela Korbáš – 2. místo  – zisk 2,5 bodů
Renáta Vitásková – 2. místo – zisk 3,5 bodů
Erik Foldyna – 2. místo – zisk 3 bodů
Alexandr Foldyna – 10. místo – zisk 3,5 bodů

Naši žáci předvedli výborné výkony a domů si odvezli hned tři stříbrné medaile, což je skvělý výsledek. Náš nejlepší hráč Saša získal vysoký počet bodů, ale v jeho kategorii byla velmi silná konkurence, a tak to letos na medaili nestačilo.

Celkové výsledky naleznete zde:

https://s3.chess-results.com/tnr1374258.aspx?lan=1&art=1&rd=6&SNode=S0

Děkujeme všem za reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým úspěchům!

Josef Michálek