Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ŠLECHTA OD KONCE RANÉHO STŘEDOVĚKU DO ROKU 1648

ŠLECHTA OD KONCE RANÉHO STŘEDOVĚKU DO ROKU 1648

Vybraní žáci 8. a 9. ročníku se v pátek 14. ledna 2022 zúčastnili přípravného semináře k dějepisné olympiádě s názvem „Šlechta od konce raného středověku do roku 1648“.

Toto dějepisné cvičení bylo pojato ryze prakticky, takže žáci si prostřednictvím powerpointové prezentace například zopakovali, jak vypadala středověká společnost, počátky šlechty v českých zemích a její osudy do poloviny 17. století. Nechyběla ani skupinová práce, ve které účastníci přiřazovali památky k jednotlivým uměleckým slohům (románský sloh, gotika a renesance).

V mezičase zhlédli dva krátké dokumenty o popravě 27 českých pánů v roce 1621 a Albrechtu z Valdštejna. Na konci semináře si zkusili několik úkolů v pracovním listě, kde na ně čekala doplňovačka nebo spojování pojmů týkajících se šlechty.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI