SLUŇÁKOV 2022 – 5. A, 5. B

Ve dnech 19. 9. – 23. 9. 2022 proběhl již „tradiční“ pobyt pro třídy 5. ročníku v ekologickém centru Sluňákov, který se nachází v krásné přírodě u Olomouce.

Sluňákovský pobyt – to je úžasných 5 dní, které žáci strávili obklopeni přírodou, provázeni výukovým programem, jenž přibližoval žákům přírodu i svět lidí ve vazbách a souvislostech. Týden byl rozdělen do 6 částí, které symbolizovaly fáze postupného návratu života na ostrov.

V první části jsme začínali výbuchem sopky, dále jsme se věnovali semínkům a rostlinám, drobným živočichům ve vodě, lidem a tábornickým dovednostem i plavbě na rybníce. V závěru jsme se zamýšleli nad budoucností ostrova. Z počátku týdne nás potrápilo počasí, ale i v pláštěnkách všichni vesele objevovali nové zákonitosti přírody a posilovali vazby mezi spolužáky. Zažili jsme spoustu legrace, utopených gumáků i zábavných večerů. Mnoho z nás si odneslo nezapomenutelné zážitky i nová přátelství.

Vendula Chodurová