Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - EVVO > SLUŇÁKOV 5. A, 5. B

SLUŇÁKOV 5. A, 5. B

V týdnu od 1. 10. – 5. 10. 2018 se žáci pátých ročníků zúčastnili ekopobytu na Sluňákově. Po celou dobu se děti „učily“ a seznamovaly se vznikem života pomocí experimentů, pozorování i vlastních zážitků.

SLUŇÁKOV OČIMA DĚTÍ:

Na Sluňákov jsme vyjeli v 8:00. Cesta byla hodně dlouhá. Jeli jsme velkým autobusem. Na Sluňákov jsme dojeli zhruba v 10:00 hodin, vybalili jsme se a šli jsme na přivítání. Po přivítání následoval program. Bavili jsme se o „zeleném ostrově“ (Krakatau), na kterém později vybuchla sopka. Potom jsme si vyrobili svoji sopku z hmoty. Jak jsme je dodělali, tak jsme vyzkoušeli chemickou reakci. Celý den byl super a všichni si ho moc užili.

V úterý jsme hned po snídani šli zkoumat a sbírat semena rostlin. Stali jsme se na chvíli badateli. Poté jsme dělali koktejl z rostlin. Také jsme navštívili zahrádku v „lodi“, kde se pěstovaly bylinky. Nějaké jsme nasbírali a přidali je do našich koktejlů.

Následující den jsme posnídali a šli do učebny. Dozvěděli jsme se, že půjdeme na výlet do lužních lesů a CHKO Litovelské Pomoraví. Cestou jsme se kochali krajinou a tu a tam jsme se zastavili a zahráli si zábavné hry, které souvisely s výletem. Došli jsme na Loveckou chatu a opekli si buřty, jablka a topinky. Po opékání jsme měli půl hodinu pro sebe. Cesta rychle utíkala, a když jsme dorazili zpět na Sluňákov, byli všichni unavení. Odpočinuli jsme si a večer nás čekala stezka odvahy. Na tu jsme se všichni moc těšili.

Ve čtvrtek jsme si hned po snídani zpívali písničku „vzhůru na palubu“ a četli si o Zeleném ostrově.  Hned poté jsme šli ven a zkoumali žížaly a ostatní hmyz. Po obědě jsme vyrazili na rafty. Bylo to super. A potom jsme si opékali hady z těsta, a kdo chtěl, mohl se jít podívat do Sluneční hory. Následoval večerní program, na který se opět všichni těšili. Měli jsme diskotéku.

Další den jsme si zopakovali vše, co jsme se předchozí dny dozvěděli a podívali se společně na prezentaci fotek. Poté už nás čekal návrat domů do Raškovic.

Žáci 5. A, 5. B a Martin Theuer

     

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI