SOUTĚŽ V RECITACI – 1. STUPEŇ

Ve čtvrtek 2. února se sešly děti 1. stupně v modrém salónku, kde se odehrálo školní kolo soutěže v recitaci.

Vystoupily zde vybrané děti z každé třídy, které přednesly svou báseň. Porota složená z přítomných učitelů pak ohodnotila jejich výkon. Slyšeli jsme krásné básničky dlouhé i krátké, veselé i smutné, zažili jsme i herecké výkony. 🙂

První hodina patřila našim nejmenším, prvňáčkům, kteří zažili takovou soutěž poprvé. Svou báseň předneslo 9 dětí. Nejúspěšnější z nich byli a umístili se: na 3. místě František Lemon z 1. A, na 2. místě Nikolka Janoušková z 1. B a na 1. místě Zoe Lukáčová z 1. A.

Druhou hodinu proběhla soutěž pro 2. a 3. třídy. Se svou básní vystoupilo celkem 18 dětí. Ve velké konkurenci byly nejúspěšnější tyto děti: 1. místo získala Kristýna Gavlasová z 3. C, 2. místo obsadil Štěpán Ševčík z 3. A, a na 3. místě se umístila Anna Václavíková také z 3. A.

Poslední hodina patřila žákům 4. a 5. tříd. V této kategorii soutěžilo 10 žáků. Ocenění za 1. místo si odnesla Kristýna Švrčková z 5. B, 2. místo obsadila Alžběta Adamová z 4. B a na 3. místě se umístil Jan Gavlas z 4. A.

Tyto neúspěšnější děti postoupily do okrskového kola, které se uskuteční 21. 2. 2023 na ZŠ v Dobré.

Markéta Muroňová