SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Ve dnech 29. a 30.9. 2022 proběhlo na Višňovce sportovní soustředění vybraných žáků, kteří reprezentují naši školu ve sportovních soutěžích napříč okresními a krajskými koly. Na soustředění vyrazilo 23 sportovců spolu s učiteli Markétou Juřicovou a Janem Sonnkem.

První den nám přálo počasí, a tak jsme mohli většinu aktivit vykonat venku. Hned v 9:00 jsme vyšli na 16 km procházku přes vrcholy Malá Prašivá a Velká Prašivá. Během této cesty se sportovci rozdělili do několika skupin a plnili sportovní úkoly. Mezi těmito disciplínami byl např. hod šiškou na cíl, přenášení žáka, vedení žáka se zavázanýma očima vytyčenou trasou, a další. Po příchodu na Višňovku jsme měli oběd a po obědě jsme se rozhodli vyzkoušet hod granátem. Nejdelší pokusy spadly za 40metrovou hranici. Další úkolem byla pohybová hra s kostkami, kde žáci museli udělat takový počet cviku, jaký hodili na kostce a trasa vedla po celém obvodu zahrady na Višňovce. Po vydatné večeři před námi zůstala poslední disciplína.

Podle zpětných reakcí sportovců byla velice zajímavá. Sportovci pouze s čelovkou museli proběhnout vytyčenou trasu lesní cesty a spočítat nebo odečítat číslovky připevněné ke stromům. Opět byly pro tuto hru vytvořené týmy.

Druhý den jsme se probudili do vydatného deště a do pořádné zimy. Nezbývalo nám proto nic jiného, než upravit podmínky her, tak aby se daly uskutečnit v pohodlí Višňovky. Po snídani jsme hráli Lístečkovanou, kde žáci plnili úkoly s předem schovaných lístečků a postupovali hrou od Levelu 1 až po Level 4. Součástí hry bylo složení básně, tělocvičné cviky nebo luštění tajenky. Cílem byla spolupráce v týmu a rychlost.

Na soustředění nechyběla posilovna. Byla zaměřená na střed těla, přeskoky přes švihadlo či držení balance na boso. Konec soustředění uzavřel sportovní kvíz, kde jsme zjistili, že žáci trochu postrádají všeobecný přehled, ale to nevadí, to se napraví. 😀

Za nás učitele musíme žáky pochválit za vzorné chování po celou dobu soustředění, za předvedené výkony a také za úžasnou atmosféru, kterou jsem si společně vytvořili.

Výsledky:

(během každé disciplíny nebo hry dostávali žáci body a ty byly potom vyhodnoceny)

1. den:

1. místo: Ema Bonková

2. místo: Viktorie Šebestová

3. místo: Daniel Strnadel, Jakub Klanica, Albert Vykoukal

2. den: 

1. místo: Daniel Strnadel, Markéta Pavlů

2. místo: Ema Bonková, Amelie Bartoňová

3. místo: Matěj Audy, Albert Vykoukal

Celkové umístění:

1. místo: Ema Bonková

2. místo: Daniel Strnadel

3. místo: Viktorie Šebestová, Albert Vykoukal

 

Fotografie z akce můžete najít na této adrese:         

https://telocvikariraskovice.rajce.idnes.cz/2022_09_29_-_30_Sportovni_soustredeni/

 

Sepsali a vyhodnotili tělocvikáři