Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - EVVO > Vánoční strom – ekotým

Vánoční strom – ekotým

Rozsvícení vánočního stromu

V pátek 1. prosince jsme si společně s rodiči a žáky naší školy rozsvítili více než 2000 žároviček na smrčku před školou.

Členové našeho ekotýmu  vytvořili z korkových špuntů vánoční ozdoby (soby, skřítky, andílky), z včelího vosku vyráběli svíčky a do sáčků připravili nasušené houby, jablíčka a bylinky k prodeji na vánoční jarmark.

Maminky nám upekly cukroví většinou ze zdravých surovin. A tak jsme ochutnávali makové kuličky, špaldovou bábovku, perníčky, mrkvánky, brusinkové srdíčka apod. Favoritem vánočního cukroví byly slaďoučká mrkvová kolečka, která se rozplývala na jazyku. Své příznivce si ale našly i žitné a špaldové perníčky nebo cukroví z ovesných vloček.

 

 

 

 

 

 

 

Akce se opět vydařila, ale především musíme ocenit příjemnou pohodu, která tady vládla a nastartovala krásný advent 🙂

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI