VÁNOČNÍ TURNAJ V MINIVOLEJBALE

Ve čtvrtek 15. prosince 2022 se konal v naší sportovní hale již 6. ročník vánočního turnaje v barevném minivolejbale Regionu Slezská brána, jenž byl určen pro žáky 1. stupně.

S týmem žáků naší školy si přijely zahrát děti ze škol z Paskova, Vratimova (škola Datyňská), Sedlišť a Dobratic. Po zahájení, na kterém pozdravili a přivítali děti starosta SB pan Baďura, starosta Raškovic pan Blahuta, paní starostka Pražma paní Honešová a samozřejmě naše paní ředitelka, se už jen hráči rozcvičili, zopakovali pravidla a mohlo se začít hrát.

Celkem se turnaje zúčastnilo 57 hráčů v 28 týmech. Děti hrály ve dvojicích v barvě žluté, oranžové a červené, jež byly rozlišeny jinými pravidly a věkem. Ve žluté barvě, ve které hrály děti z 1. a 2. tříd hrálo celkem 6 týmů, v oranžové barvě pro 3. a 4. ročníky si zahrálo 12 týmů a v červené barvě pro 4. a 5. ročníky se utkalo 10 týmů.  Děti si zahrály v základním kole ve vylosovaných skupinách, do dalšího kola družstva postoupila do skupin podle dosažených výsledků. Po ukončení posledního kola už zbývalo jen výsledky vyhodnotit a vyhlásit vítěze.

Nejlepší hráči byli odměněni zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi, ale všichni si domů odvezli vánoční medaili za účast na tomto turnaji. Pro nejlepší školy byly připraveny poháry.

Ve žluté barvě byla z naší školy nejlepší děvčata Renáta Vitásková a Barbora Holinková, která si odnesla stříbrné medaile, 3. místo a bronzové medaile získali Adam Blabla a Jan Jann, 4. místo obsadili Samuel Svitek a Tom Pánek a zahráli si zde i naši prvňáčci Nela Ferfecká, Viktorka Dybová a Lukáš Marušák, kteří skončili na 5. místě.

V oranžové barvě nám udělali velkou radost 1. místem Antonín Felcman a Tobias Binder, 6. místo obsadili Štěpán Ševčík a Eva Plucnarová a na 7. místě skončila děvčata Kristýna Dybová a Natálie Juřicová.

V červené barvě jsme byli také úspěšní. Nejlepší a zlaté medaile si zaslouženě odnesly Tereza Hrtoňová a Tereza Jurášková, bronzové medaile získaly Alžběta Adamová a Marie Novotná a 5. místo obsadily Dita Plucnarová a Agáta Diasová.

Jelikož jsme měli nejvíce medailových míst, získala naše škola zlatý pohár, stříbrný pohár si odvezly děti ze Sedlišť a bronzový pohár putoval do Paskova.

S organizací turnaje pomáhali vybraní žáci z 9. A, 9. B, 8. A a 8. B, kteří se starali o přípravu hřišť, dělali rozhodčí a zajišťovali občerstvení dospělým i dětem.

Vyhodnocování zápasů a další logistiku zajistil pan učitel Sonnek.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a pomoc při zajištění turnaje.

Markéta Muroňová