VÁNOČNÍ TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ

V úterý 20. prosince 2022 se v naší sportovní hale uskutečnil tradiční vánoční turnaj v přehazované pro žáky naší školy.

Děti ze 4. až 9 tříd si vytvořily družstva, která se pak zúčastnila turnaje. První dvě vyučovací hodiny probíhal turnaj pro žáky ze 4. – 6. tříd. Celkem hrálo 6 družstev po 6 hráčích.  Utkali se systémem každý s každým. Zde zvítězilo družstvo s názvem Vím a nevím složené z žáků 6. C ve složení: Patrik Janoušek, Patrik Gola, Karolína Mynářová, Dorota Skotnicová, Jan Kosiba, Rudolf Prymus a Dominik Frolo. Nejlepší hráčkou a hráčem byli vyhlášeni Dorota Skotnicová a Bořek Vochala.

3. a 4. vyučovací hodinu si do haly přišli přehazovanou zahrát žáci 7. – 9. ročníku. Družstva byla tentokrát čtyřčlenná a sešlo se jich zde celkem 9. Byla nalosována do 3 skupin a hráli o postup do finále. Mezi 3 nejlepší družstva se dostali Klobásníci, To je diskutabilní a Já nevím. Utkání v této skupině už byla velmi vyrovnaná a bojovalo se o každý bod. Vítězem se nakonec stalo družstvo Klobásníci složené z žáků 9. B + 9. A: Giannis Tsitzas, Johana Říhová, Patrik Namyslo, Marek Michna a Daniel Strnadel. Nejlepší hráčkou a hráčem byli zvoleni Barbora Novotná a Marek Michna.

Konečné pořadí týmů

Mladší kategorie:

1. Vím a nevím; 2. Kinder king; 3. Méďové; 4. Rivalové; 5. Vánoce a 6. Nevím s. r. o.

Starší kategorie:

1. Klobásníci; 2. To je diskutabilní; 3. Já nevím; 4. Pražáci; 5. Bomby; 6. Co chceš od 8. B; 7. Jamal; 8. Název a 9. Nic nevíme

Markéta Muroňová a Markéta Juřicová