VODA PRO VŠECHNY

DEN VODY 21. 3. 2019

Ve středu 20. 3. nám Karolína Povolná ze 4.A ve školním rozhlase připomenula, že 22. března je mezinárodní Den vody a informovala nás, že naše škola i školička se tomuto důležitému tématu bude věnovat následující den 21.3.

Pro naše nejmenší děti z MŠ si osmáci připravili pestrý a zábavný program, který se dětem (i paním učitelkám) moc líbil. Pro  jedno oddělení vyrobila 8.A i Morenu, se kterou se šli rozloučit se zimou a přivítat jaro k řece Morávce.

První třídy se vydaly na vycházku kolem řeky a navštívily rybníky p. Kohuta.

Druháci si povídali o koloběhu vody.

Třeťáci čistili studánku na Kršlích a měli zábavný interaktivní program POVODÍka OnDRY.

Na exkurzi do Úpravny vody ve Vyšních Lhotách se vydali čtvrté a šesté třídy.

Paní učitelka D. Kuriplachová se třídou 5.A nahlédla do prostor přehrady Morávka.

Do Čistírny odpadních vod ve Frýdlantě nad Ostravicí odjela 7.B.

Do naší raškovické čistírny odpadních vod se mohly podívat deváté třídy a 7.A.

Počasí bylo příjemné, každá třída si s sebou vzala pytle a cestou sbírala a čistila břehy od odpadků.

Naděžda Koperová