VOLEJBAL DÍVEK / KRAJSKÉ KOLO – 2. MÍSTO

Ve čtvrtek 25. 4. 2019 se žákyně naší školy a zároveň hráčky raškovického volejbalového klubu vydaly se svým trenérem Honzou Sonnkem a paní učitelkou Markétou Muroňovou na krajské kolo ve volejbale.

Ve sportovní hale opavského gymnázia se sešlo 6 družstev, které tu postoupily z okresních kol. Byly zde týmy z Krnova, Orlové, Staré Bělé, Nového Jičína, domácí tým z Opavy a naše raškovická děvčata: Adéla Blahutová, Karolína Popelková, Alena Garbová, Barbora Macková, Tereza Smitalová, Pavlína Hyrníková, Vendula Andrlová a Vanessa Strašilová .

Po rozlosování byly vytvořeny dvě skupiny po 3, jejichž týmy se mezi sebou vzájemně utkaly. Bohužel jsme se dostali do skupiny, kde jsme měli nejtěžšího soupeře  – Nový Jičín, ale přesto jsme postoupili do finálové skupiny, která se skládala z prvních dvou nejlepších družstev.

Tam se naše dívky utkaly s domácím opavským týmem, který porazily, a nakonec na ně čekal tým z orlovského gymnázia. Tento zápas byl pro nás rozhodující. O vítězi už bylo rozhodnuto, takže si naše hráčky s Orlovou spolu zahrály o 2. a 3. místo. Byla to bitva veliká. První set jsme vyhráli 25:20, druhý bohužel prohráli 23:25, takže se rozhodovalo v tiebreaku. V tom nám přálo štěstí a dopadl v náš prospěch 15:12.

Naše děvčata v krajském kole skončila na krásném 2. místě, kdy nestačila jen hráčkám ze sportovní volejbalové základní školy z Nového Jičína. Děkuji panu Sonnkovi za podporu a pomoc na tomto turnaji a dívkám za vzornou a úspěšnou reprezentaci, kterou se zapsaly do dějin naší školy.

Markéta Muroňová