Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ZÁJEZD DO OSVĚTIMI

ZÁJEZD DO OSVĚTIMI

Dne 21. června 2019 navštívili žáci 8., 9. a malá část 7. ročníku komplex bývalých koncentračních táborů v Malopolském vojvodství na jihu Polska.

Nejprve žáci zavítali do tábora Auschwitz I ve městě Osvětim a následně do tábora Auschwitz-Birkenau (Auschwitz II) při vesnici Březinka. V průběhu komentované prohlídky byli seznámeni s hrůzami 2. světové války, především s každodenním životem vězňů v koncentračních a vyhlazovacích táborech i nacistickým řešením židovské otázky. V táboře Auschwitz II položili žáci u českého pomníku kytici a minutou ticha uctili památku zemřelých Čechoslováků během 2. světové války.

               

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI