Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola

EKOTÝM SADIL RŮŽOVÝ KEŘ

Náš ekotým si na své pondělní schůzce  8. 11. 2021 zasadil u lesní učebny růži dužnoplodou.  

Tímto jsme si společně oslavili mezinárodní Den ekoškol (7. 11.)  a  Den stromů.

Plody růže dozrávají na podzim a suší se na čaj stejně jako obyčejné šípky. Připravují se z nich i různé šťávy, marmelády. Jsou bohaté na provitamín A, vitamín B, C, K, obsahují mnoho minerálních látek a prvků.

Těšíme se, až se dočkáme první sklizně a něco si z nich připravíme.

Váš ekotým

[… celý článek]

DEN STROMŮ

Den stromů je svátek, kterým si každoročně připomínáme, jak důležité pro naši planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bioklima pro život člověka.

Stromy v ČR mají tento svátek 20. října.

Pro děti si v tento den ve školce i škole připravili učitelé a lesní pedagogové různé aktivity v lesní učebně, ve třídě nebo v lese. 😊

Naděžda Koperová

[… celý článek]

STROM ROKU

Znáte strom, který si zaslouží pozornost a péči?

Máte svého oblíbence se zajímavým příběhem?

K příležitosti oslavy Dne stromů, který připadá na 20. října, vyhlašuje ŽŠ a MŠ Raškovice anketu

STROM RAŠKOVIC a okolí

Cílem akce je upozornit na stromy, které nás ohromí nejen svou krásou a stářím, ale třeba také silným příběhem, kterému tiše přihlížely.

Pokud takovýto strom ve svém okolí znáte a rádi byste se o něj podělili, neváhejte a přihlaste jej do ankety. Účastnit se mohou jednotlivci i [… celý článek]

EKOPOBYT SLUŇÁKOV (13. – 17. 9. 2021)

Celý týden mohli žáci 5. A a 5. B trávit společně v domě přírody Litovelského Pomoraví. O jejich program se starali zkušení lektoři pod dohledem třídních učitelů.

Počasí přálo, zdraví všech zúčastněných taky, a tak máme spoustu zážitků. Modelovali jsme sopky, vyráběli a pouštěli Létalku, lovili a následně určovali podle klíče vodní a půdní živočichy.

Taky jsme podnikli dobrodružnou cestu kolem řeky Moravy, opékali buřty a hady, brodili řeku, plavili se v raftech na rybníce, učili jsme se číst v mapě, zpívali písničku [… celý článek]

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI