Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ BYTOSTI

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ BYTOSTI

V úterý 27. 11. jsme jeli se třídou na exkurzi do Frýdku-Místku. Tématem byly adventní a vánoční bytosti. Když jsme přišli do jedné ze zámeckých místností, všude byla tma a na stole svítila jen petrolejka. Všichni jsme si sedli k jednomu stolu a zkusili si, jak se dralo peří. Místo peří jsme měli k dispozici krepové papíry. To nás moc bavilo J. Lektor nám povídal např. o čertu, Mikulášovi, andělovi, ale i o méně známých postavách, o kterých jsme dosud vůbec nevěděli. Tyto postavy kdysi chodily většinou strašit děti, např. Perechta, Lucka, Oděna. Perechty se děti nejvíc bály, protože trochu připomínala koně či příšernou ženu. Na sobě měla kožich a na hlavě měla koňskou hlavu. V ruce držela dřevěný nůž, který byl celý od krve. Perechty trestaly nestřídmost. Postupně jsme si masky mohli i vyzkoušet. Byla to velká sranda. Výlet se nám moc líbil a už teď se těšíme na další.

Ema Babulíková, 6. A

    

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI