Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > JARMARK V DUCHU VÁNOC

JARMARK V DUCHU VÁNOC

Podívat se na výrobky i vystoupení dětí, setkat se s učiteli a rodiči – tak toto je jen malý náznak již proběhlého tradičního jarmarku v raškovické základní škole s názvem Vánoční strom.

Ten se konal dne 30. listopadu 2018 na samém prahu adventu, nebylo tedy na začátku kulturního programu nouze ani o vánoční koledy, které zazpíval dětský sbor Klíček pod vedením sbormistryně Mgr. Anny Kajzarové a za hudebního doprovodu Mgr. Táni Farné. Zpěv příjemně osvěžilo pop – sólo žaček Pavlíny Hyrnikové (8. B) a Martiny Vlčkové (6. A) s písní Šťastné a veselé.

Během půlhodinového žákovského koncertu se na pódiu vystřídal kromě toho taneční kroužek paní učitelky Mgr. Terezy Muroňové, Karolína Povolná (4. A) s recitací básně Hvězdička a v neposlední řadě paní ředitelka Mgr. Hana Kachtíková s proslovem i vánočním přáním. Jednotlivá vystoupení byla proložena doprovodným slovem moderátorek akce Valentýnou Vepřekovou (9. A) a Karolínou Popelkovou (9. B). Ty v závěru programu společně s rodiči rovněž odpočítaly rozsvícení jak vánočního stromu v přízemí školy, tak venkovního stojícího na dvoře.

Poté už následoval očekávaný „adventní trh“, jenž se nacházel téměř po celé škole – od informačního centra, kde se mohli všichni občerstvit, posedět a popovídat si, přes některé třídy (přízemí, mezipatro) až po horní patro školy, ve kterém měla stánky většina tříd. Každý návštěvník tak mohl zakusit vánoční atmosféru, potěšit se kulturou, ochutnat připravené dobroty a též si něco odnést domů.

               

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI