Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ANGLIČTINA TROCHU JINAK

ANGLIČTINA TROCHU JINAK

V dubnu dostali žáci devátých tříd za úkol vytvořit deskové hry v angličtině pro své mladší spolužáky z pátého ročníku.

Rozdělili se do libovolných skupin a během dvou vyučovacích hodin měli hotovo. Jednalo se především o hry deskové, ale také karetní. Časté bylo také nestárnoucí pexeso, které však deváťáci upravili do zábavnějších forem tak, aby si páťáci mohli procvičit nabytou slovní zásobu.

Jakmile měli deváťáci po přijímacích zkouškách, došlo i k realizaci. Na začátku května byli žáci pátých tříd rozděleni do skupin. Během jedné vyučovací hodiny si zkusili všechny hry, které jim deváťáci připravili. Páťákům se to velmi líbilo a deváťáci si naopak zkusili, jaké to je být na chvíli na „druhé straně.“

Michaela Štenclová, Lucie Adamová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI