Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > BRANNÝ DEN SLEZSKÉ BRÁNY

BRANNÝ DEN SLEZSKÉ BRÁNY

Již potřetí se konal v Raškovicích branný den Slezské brány. Letos se účastnilo 6 škol z tohoto regionálního společenství. Každá škola vyslala do závodu dva týmy. Jeden tým tvořili žáci 6. – 7. ročníku a druhý tým žáci 8. – 9. ročníku. V družstvu musely být minimálně dvě dívky.

Každé družstvo muselo zdolat 6 km trasu, která vedla do kopce směrem na Prašivou, poté na Demlovice a vracela se zpět kolem vody. Během této trasy žáci absolvovali 13 disciplín. Jednalo se o střelbu ze vzduchové pistole, přehazování pneumatiky, Morseovu abecedu, skládání mapy, test CO, zeměpisu a zdravovědy, kde byla i praktická ukázka, museli rozpoznávat topografické značky, házet na cíl granátem. Hasiči si připravili disciplínu, kdy žáci sráželi vodou kelímky. Dále žáci museli prokázat fyzickou zdatnost  při klicích a dřepech, poté se snažili pomocí okapu dostat kuličku z bodu A do bodu B a nakonec rozdělávali oheň. Za tyto disciplíny jim byly našimi šikovnými deváťáky dávány body. V cíli o vítězi rozhodoval čas a počet bodů.

Všechny týmy závod zvládly a užily si jej. Žáci na stanovištích odvedli skvělou práci, a tak můžeme napsat celkové pořadí v obou kategoriích.

Ve starších družstvech vyhrála ZŠ Raškovice, před týmem z Vratimova (Datyňské) a Šenovem. V mladší kategorii s přehledem vyhrálo družstvo z Paskova, druzí skončili žáci ze Šenova a třetí místní základní škola z Raškovic.

Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

Marek Veselka

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI