DEN STROMŮ 2022

Dne 20. října slavíme Den stromů. Také letos jsme si s dětmi na naší škole připomněli, jak jsou pro nás stromy a celá příroda důležité.

Naši nejmenší – prvňáci ve sférickém kině zhlédli film Tajemství stromů. V pátek za krásného slunečního počasí se vydali na procházku. Sbírali žaludy, z přírodnin tvořili mandaly a obrázky. Žáci třetích tříd oslavili tento den přednáškou s panem Bojdou z HNUTÍ DUHA, který jim přišel popovídat o šelmách, které bychom mohli zahlédnout u nás v Beskydech. Prohlédli si také odlitky stop a viděli záběry z fotopastí.

Za našimi čtvrťáky přijel ochránce přírody Martin Hlaváč, společně si povídali o lese a myslivosti. Páté třídy výtvarně zpracovaly do klipu svůj pětidenní pobyt v Centru ekologických aktivit Sluňákov. V 6. třídách žáci s panem učitelem Kročou začali pozorovat vývoj brouka zlatohlávka. Žáci z 8. B se postarali o úklid spadaného listí ve školním parku. 9. třídy se vydaly na exkurzi do stolařství pana Šebesty, kde si prohlédly stroje a viděly, co všechno se dá ze dřeva vyrobit.

Na stejné Zemi co my, bydlí tu s námi stromy, mlčí a hledí si svého listíčka zeleného. 🙂

Naděžda Koperová, Markéta Muroňová