DĚJEPIS+: PODZIMNÍ TESTOVÁNÍ 9. A

V pondělí 24. října 2022 absolvovala třída 9. A první projektovou testaci Dějepisu+.

Ověřování je celostátní a je prováděno ve všech zapojených školách do projektu D+. V tomto testování nejde o znalosti/faktografii, ale o samostatnou práci s dobovými fotografiemi a dokumenty. Národní pedagogický institut České republiky společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy zjišťují, nakolik je efektivní badatelská výuka, jak s ní v dalších letech naložit, popřípadě jaké zásahy v procesu změny výuky dějepisu učinit.

Žáci pracovali se cvičeními – Co kluci provedli? (historický kontext rozpadu monarchie) a Proč je v československé škole? (role školy a školního vzdělávání v otázkách migrace, začleňování cizinců, státní a národní identity v 50. letech 20. století).

HistoryLab – vzdělávací aplikace pro práci s historickými prameny: https://historylab.cz/