Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Desatero pro primární prevenci- projekt pro žáky 2. stupně

Desatero pro primární prevenci- projekt pro žáky 2. stupně

Naše škola se zapojila do projektu DESATERO PRO PRIMÁRNÍ PREVENCI, který realizujeme ve spolupráci se Spolkem Presafe z.s., Brno. Projekt je podpořen MŠMT v rámci výzvy na poskytování aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování ve školách. Smyslem tohoto projektu je předcházet rizikovému chování ve školách včetně minimalizace dopadů takového chování.  Projekt je určen žákům 2. stupně ZŠ. Základem edukativního programu je 10 videoklipů s tématy rizikového chování ( např: stalking, užívání návykových látek, domácí násilí, šikana, sebepoškozování, atd…), které jsou provázané s elektronickými kvízy, na kterých si žáci ověří své porozumění  dané problematice, své i získané znalosti.  Videoklipy jsou krátké hrané příběhy, které vychází ze skutečných příběhů dětí.  Aktivity projektu budou žáci realizovat  během prvního pololetí školního roku v různých předmětech. 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI