Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Jak zachránit život a jaké to je zestárnout?

Jak zachránit život a jaké to je zestárnout?

V rámci prevence školy jsme připravili pro žáky 9. ročníků zajímavý výukový program, ve kterém si vyzkoušeli techniky záchrany lidského života pod vedením p. Petry Foldynové a následně „zestárli“ pod dohledem Ing. Jany Vavrošové z Medica,s.r.o.,Třinec.

Minulý školní rok probíhala převážně online výuka, a tak nám hlavně v přírodopise chyběl prostor pro praktické činnosti, pokusy a hlavně na tréning první pomoci. Proto jsme oslovili lektorky a domluvili skvělou akci, kterou žáci v následném evaluačním dotazníku hodnotili jako vynikající. Program byl rozdělen do dvou částí. První obsahovala nácvik poskytování první pomoci a druhá se snažila žákům na krátkou chvíli zprostředkovat pocit stáří.  Žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké problémy mají senioři.  Pomocí gerontoobleku, který simuluje ztížený pohyb seniorů, omezení zraku a sluchu, špatnou motoriku, žáci „zestárli“ o 70 let. Páni, to byl ale pocit, být ve 14 letech 80letý senior!

 „Teď už vím, jak to má děda těžké…“, “ A to babi opravdu tak špatně vidí, spíš nevidí, než vidí, no to se divím, že ještě nezakopla a nezabila se…“ “ Ne, nechci být starý a nemohoucí!!!“, “ bratranec měl autonehodu a špatně chodí jako starý člověk, i když mu je 30, to jsem netušila, že je to tak těžké…“

Co nám program dal, co jsme se naučili?   Prožitek- empatii – vnímavost- pomoc.

Lektorkám děkujeme za skvělý program a úžasný zážitek!

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI