Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > DOPOLEDNE PLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ, HER A ZÁBAVY

DOPOLEDNE PLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ, HER A ZÁBAVY

Do vítkovického světa techniky se dne 12. března vydali žáci 7. ročníku, aby nakoukli do zajímavé problematiky vědy. V rámci projektu OKAP (Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání) si děti mohly vyzkoušet mnoho vědních pokusů, zažít fyzikální zákony v praxi nebo oprášit matematické znalosti i dovednosti.

Dopoledne bylo rozděleno do dvou bloků – první část se skládala z návštěvy expozice světa techniky a druhým blokem provázela paní lektorka (edukační modul Šifry a jejich použití). Žáci během této lekce zjistili, jaký je rozdíl mezi šifrou a kódem, jaké kódy existují a k jakému účelu vlastně slouží. Poté se spolu s paní lektorkou zaměřili na šifry, přičemž se kupříkladu naučili princip Caesarovy šifry.

      

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI