DOPOLEDNE S PŘEDŠKOLÁKY

V úterý 12. března 2024 přišli naše prvňáčky navštívit předškoláci z MŠ Raškovice.

Rozdělili se do 3 skupin a každá šla do jedné první třídy. Tam pro ně paní učitelky nachystaly program.

V 1. A si děti utvořily 5 týmů, ve kterých se sešli prvňáci s předškoláky. Hlavním tématem bylo JARO. Všichni si poslechli jarní písničku a pak se vydali na různá stanoviště, kde pro ně byla nachystaná činnost související s jarem. Šlo o vzájemnou spolupráci. Kamarádi prvňáci jim četli, předškoláci hledali správné obrázky, počítali zvířátka, spojovali obrázky a pojmenovávali je. Nakonec si vybarvili jarní kytičku.

V 1. B se děti vydaly za pohádkou O veliké řepě. Pak si ve dvojicích – školáček a předškoláček – zahráli na spisovatele. Pohádku přetvořili a najednou se netahala řepa, ale i brambory, kukuřice, mrkev, okurky a další plodiny. Aby úroda rostla, pomohly děti z mateřské školy alespoň na papíře všechno zalít. A pak tahaly …. až všechno vytáhly.

Předškoláčci si zkusili, jaké je to sedět v lavici, kreslit na tabuli, naučili se také, jak se hraje živé pexeso.

V 1. C se předškoláčci naučili naši ranní uvítací písničku a potom jsme si společně přečetli malovanou pohádku o jaru. Ukázali jsme jim také našeho skřítka Hrdinu, který je s námi ve třídě. Dále už se pracovalo ve skupinkách, kde se pány učiteli a paními učitelkami stali prvňáčci a provázeli své školkové kamarády. Děti zkoušely psát do mouky, pinzetami přemisťovaly barevné bambulky, pracovaly s kartičkami na počítání, musely podle přečtených vět hledat obrázky, zkoušely si psaní písmen na tabuli a hrály si s početními divadélky. Všechny děti byly moc šikovné a my se těšíme, až se zase potkáme!

Markéta Muroňová