Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > DŘEVĚNÉ KOSTELY, KAPLE A ZVONIČKY MORAVSKOSLEZSKÝCH BESKYD

DŘEVĚNÉ KOSTELY, KAPLE A ZVONIČKY MORAVSKOSLEZSKÝCH BESKYD

Žáci tříd 6. A, 7. B, 9. A a 9. B se dne 26. listopadu 2019 zúčastnili přednášky projektového manažera MAS Pobeskydí Ing. Miroslava Lyska na téma Dřevěné kostely, kaple a zvoničky Moravskoslezských Beskyd.

Děti byly seznámeny s problematikou dřevěných církevních památek na území České republiky v kontextu střední Evropy a poté se výklad orientoval na oblast Frýdecko-Místecka. Přednášející se zaměřil především na kostel sv. Antonína Paduánského na Prašivé, pak plynule přešel k ostatním dřevěným sakrálním objektům na katastru Raškovic a okolních obcí.

Potěšující bylo, že děti mají zájem o místopis i památky a kulturní dědictví jim není lhostejné.

   

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI