EXKURZE VE FIRMĚ ELPRO – ENERGO TRANSFORMERS

Se skupinou deváťáků jsme v pátek 21. dubna navštívili podnik v Hnojníku, který vyrábí olejové transformátory. Ročně opustí závod asi 2500 kusů, mezi hlavní odběratele patří ČEZ, E.ON, výrobci fotovoltaických elektráren nebo vodíku.

Mohli jsme si prohlédnout celý proces výroby transformátorů, sledovat práci zaměstnanců na různých pozicích a zeptat se na vše, co nás zajímalo.

Přestože se jedná o montážní haly, prostředí působí příjemně, vzdušně, stropy haly i administrativní budovy jsou postaveny ze dřeva, je zde použito podlahové topení, v jídelně dokonce svítí křišťálové lustry. Není se co divit, že tato budova v roce 2021 získala v rámci Moravskoslezského kraje hlavní cenu v kategorii Průmyslové stavby.

Možná se v budoucnu některý z našich žáků stane zaměstnancem této firmy, která má v plánu se i dále rozšiřovat.

Dana Bednářová