Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > EXKURZE VE VÍTKOVICÍCH CYLINDERS

EXKURZE VE VÍTKOVICÍCH CYLINDERS

Ve středu 22. 6. se skupina žáků 8. ročníku vypravila na prohlídku do Ostravského podniku Vítkovice Cylinders. Jedná se o největšího světového výrobce bezešvých ocelových lahví, tlakových nádrží, vysokotlakých akumulátorů a mlecích koulí.

Na začátku jsme se od manažera podniku dozvěděli něco o historii i současnosti výroby a také o ,,zelených” plánech do budoucnosti.

Potom jsme se vybaveni ochrannými přilbami vydali do samotného provozu, kde jsme si mohli prohlédnout jednotlivé kroky provázející výrobu ocelových lahví. Prohlídka byla velmi zajímavá, seznámili jsme se s různými technologiemi výroby a zjistili, že pracovní podmínky jsou zde složité, ať už se jedná o prašné prostředí nebo o hluk při výrobě.

Náš obdiv proto patří všem zaměstnancům, kteří se této nelehké, ale důležité práci věnují.

Dana Bednářová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI