Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > HUDEBNÍ SCÉNA 60. LET U NÁS A VE SVĚTĚ

HUDEBNÍ SCÉNA 60. LET U NÁS A VE SVĚTĚ

Písně období „zlatých 60. let“ v historickém kontextu představil žákům 8. a 9. ročníku pedagog a hudebník Mgr. Aleš Nitra. Dne 14. června 2019 se zúčastnili hudebně-historické besedy, během které jim byly představeny zásadní osobnosti hudebního pole nejprve mimo území Československa a poté u nás. Žáci se na chvíli zastavili u vlivu rockenrollu, pak se zaměřili na tvorbu skupiny Beatles nebo na projevy hnutí hippies (píseň San Francisco).

V Československu interpreti nejprve produkovali cover verze, postupem času však přišla na řadu převážně jejich vlastní tvorba, jež byla ale velmi ovlivněna anglickou i americkou hudbou. Z československé produkce měli žáci možnosti zazpívat si songy od skupiny Olympic, píseň Stín katedrál od Václava Neckáře, Já budu chodit po špičkách od Petra Nováka, Zrcadlo Karla Černocha, Kam se schoulíš Karla Gotta, Nechte zvony znít Marty Kubišové a na závěr dvě písně Karla Kryla – Anděla a Bratříčku, zavírej vrátka.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI