Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > MUZEUM I LANOVÝ PARK V PŘÍRODĚ – ŠKOLNÍ VÝLET 7. ROČNÍKU

MUZEUM I LANOVÝ PARK V PŘÍRODĚ – ŠKOLNÍ VÝLET 7. ROČNÍKU

Dne 13. června 2019 zavítal 7. ročník v rámci školního výletu na Valašsko a poté na úpatí Moravskoslezských Beskyd.

Nejprve žáci navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, ve kterém absolvovali prohlídku Dřevěného městečka s průvodkyní. Zhlédnout mohli například přenesené domy z rožnovského náměstí (radnici, měšťanský dům), kopii fojtství z Velkých Karlovic či dřevěný kostel sv. Anny, jenž má představovat kopii vyhořelého kostela ve Větřkovicích.

Děti rovněž zavítaly na zdejší hřbitov zvaný Valašský Slavín, na kterém odpočívají mnohé významné osobnosti z Valašska – mezi nejznámější patří čtyřnásobný olympijský vítěz a světový běžecký rekordman Emil Zátopek.

Po dopoledním občerstvení a osobním volnu se žáci přemístili do Horského lanového parku Ráztoka Tarzanie v obci Trojanovice. Zde děti za doprovodu instruktorů zvládly projít hned několik lanových tras. Všichni si tak natrénovali týmovou spolupráci, trpělivost a zdolání překážek.  

                       

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI