Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Kyberšikana a kybergrooming- preventivní lekce pro 5. ročník

Kyberšikana a kybergrooming- preventivní lekce pro 5. ročník

V pátek 6.5.2022 proběhly v pátých třídách výukové preventivní lekce se zaměřením na rizikovou komunikaci pomocí internetu a mobilních telefonů – kyberšikanu a kybergrooming. Žáci se dověděli co je kyberšikana, jak se chránit a bránit, jak postupovat v krizové situaci. Druhá část lekce se zabývala kybergroomingem – internetovou manipulaci, ve které se agresoři snaží získat důvěru dětí, přimět je k osobní schůzce a na ní je zneužít. Žáci pochopili jaké strategie a techniky útočníci používají, naučili se je umět odhalit a bránit se.  Lektorem byl  p. Kubala Lukáš z projektu E-bezpečí.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI