Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > LEGENDY – TO, CO MÁ BÝT ČTENO

LEGENDY – TO, CO MÁ BÝT ČTENO

Do dějin české středověké literatury se v obecní raškovické knihovně dne 3. května 2019 ponořili žáci třídy 7. A.

Spolu s paní knihovnicí Marií Zemanovou vyjmenovali základní znaky kronik i legend a poté se podrobněji podívali právě na legendy. Chvályhodné bylo, že jich děti dokázaly nejen mnoho vyjmenovat, ale rovněž říct, o čem tato díla pojednávají i v jakém jazyce byly napsány.

Stěžejním tématem besedy se samozřejmě staly příběhy o sv. Václavovi – symbolu české státnosti. A protože se v sousední obci Pražmo nachází kostel zasvěcený sv. Janu Nepomuckému, přiblížila paní knihovnice právě legendu o tomto zemském patronovi, kterého snad všichni znají z českých mostů (Janovo mrtvé tělo bylo svrženo z Karlova mostu do Vltavy v roce 1393). Kromě toho byly děti seznámeny se základními příručkami o historii středověké literatury i českých lidových obyčejích.

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI