Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > ŠACHOVÝ TURNAJ – 2. MÍSTO

ŠACHOVÝ TURNAJ – 2. MÍSTO

V pátek 26. 4. 2019 se zástupci šachistů z 1. stupně zúčastnili již 14. ročníků šachového turnaje obcí povodí Morávky, které se vždy koná na ZŠ v Dobraticích.

Po milém uvítání usedly děti k šachovnicím a začaly hrát. Odehrály celkem 6 kol, samozřejmě s přestávkami, které v místní tělocvičně trávily převážně hrou vybíjené 😊. Hlavní však byly šachy. V každém kole jim počítač přidělil stejně vyrovnaného soupeře.

Celkem zde hrálo 47 dětí z těchto škol: z Dobratic, Raškovic, Žabně, Dobré, Nošovic a Lučiny. Našim dětem se letos dařilo. Před posledním kolem měly krásný výsledek a hrály o medaile, ale bohužel jejich spoluhráči byli lepší.  I tak je celkový výsledek za poslední léta jeden z nejlepších. V souboji škol jsme získali krásné 2. místo. Děti ho oslavily dětským šampaňským, které dostaly.

Zde je pořadí našich hráčů:

Barbora Novotná (3. B) – 1. místo, nejlepší dívka turnaje, 14. místo celkově

Jakub Klanica (3. A) – 9. místo

Šimon Jurga (5. B) – 10. místo

Adina Doležová (3. B) – 24. místo

Tobiáš Jurga (3. A) – 28. místo

Ema Surmová (3. A) – 37. místo

Markéta Muroňová

  

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI