Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > NEBEZPEČÍ ČÍHAJÍCÍ NA INTERNETU A MOBILU

NEBEZPEČÍ ČÍHAJÍCÍ NA INTERNETU A MOBILU

„Dávej na sebe pozor!, S nikým cizím nikam nechoď!“ a podobné rady slýcháváme od rodičů od dětství. V reálném světě je to jednodušší, neboť lehce rozeznáme známého člověka od neznámého. Jak to ale poznat ve virtuálním světě? Poznáme, kdo je přítel a kdo ne, kdo nás má rád a kdo nám chce ublížit? Víme, jak zvolit bezpečné heslo a proč ho nikomu kromě rodičů nesdělovat? Víme, proč je důležité chránit si své soukromí? Co mohu a co už ne sdělovat na sociálních sítích?

Odpovědi na tyto i další otázky dostali žáci 6. ročníku od paní prapor. Vybíralové z obvodního oddělení Policie ČR z Frýdku Místku. Ta během 2 vyučovacích hodin každou třídu provedla zákoutími internetu, upozornila na možná rizika a nebezpečí nejenom kyberšikany, ale i dalších rizikových aktivit na internetu, kybergroomingu, stalkingu…. Žáci se podívali také na zajímavé výukové filmy, které jim přiblížili nebezpečné aktivity, jejich dopad na oběti. Děkujeme policií ČR za realizaci této besedy, která společně s dalšími preventivními aktivitami povede k bezpečnějšímu a šťastnějšímu životu našich dětí.

Jana Halamová

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI