Nenech si ublížit! – preventivní lekce pro žáky 3. a 4.ročníku

 
V úterý, 6.12.2022, měli žáci čtvrtých ročníků besedu na téma „Jak si nenechat ublížit“ s paní Hruškovou z Poradny pro ženy a dívky ve Frýdku – Místku. Beseda byla velice zajímavá, děti si vyzkoušely na modelových situacích říkat „Ne!“ odmítnout cizí osobu, vyzkoušely si svou osobní zónu a její narušení, dozvěděly se co dělat v případě ohrožení. Do aktivit se všichni nadšeně zapojili a dvě vyučovací hodiny, které jsme společně strávili, utekly jako voda. Budeme se těšit na příště. 
TU 4.B Lemon Ivona
 Ve čtvrtek 8.12.2022 program Nenech si ublížit pokračoval ve třetích třídách a dětem se moc líbil. Nechtěly ani skončit. Program probíhal v klidné atmosféře, děti se pomocí obrázků, povídání a krátkých scének dozvěděly co a hlavně kdo, může být pro ně nebezpečný. Zjistily, jak se zachovat v nebezpečných a pro ně nepříjemných situacích. Jak odmítnout, říct NE.  Naše poděkování patří paní Hruškové z Poradny pro ženy a dívky ve FM. 
Alice Majerová, TU 3.C