Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > PIVOVARNICTVÍ – KULTURNÍ DĚDICTVÍ ČESKÝCH ZEMÍ

PIVOVARNICTVÍ – KULTURNÍ DĚDICTVÍ ČESKÝCH ZEMÍ

Na Škaredou (Sazometnou) středu, 17. dubna 2019, navštívila třída 7. A pivovar v Nošovicích (Pivovar Radegast – Plzeňský Prazdroj a. s.).

V úvodu komentované prohlídky se žáci dozvěděli základní historii pivovaru, a jak se pivo vyrábí. Seznámili se také se surovinami pro jeho výrobu (voda, ječný slad, chmel a kvasnice). Poté byli provedeni jednotlivými pracovišti závodu. Podívali se třeba do varny, ležáckých sklepů nebo stáčírny.

Během tohoto dopoledne se děti přesvědčily, že i dějiny výroby jsou velice důležité a zajímavé. Navíc pivovarnictví má v českých zemích silnou tradici – první písemná zmínka o vaření piva pochází z roku 1088 (listina českého krále Vratislava II.).

          

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI