Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > POVÁLEČNÁ LITERATURA V ČESKOSLOVENSKU 1945-1948

POVÁLEČNÁ LITERATURA V ČESKOSLOVENSKU 1945-1948

O situaci v české literatuře i kultuře těsně po 2. světové válce si dne 6. února 2019 popovídali v rámci besedy v obecní raškovické knihovně žáci tříd 9. A a 9. B. Nejenže se dozvěděli základní informace o politickém vývoji v obnoveném československém státě v roce 1945, ale díky paní knihovnici Marii Zemanové se na dané období let 1945-1948 podívali komplexně prostřednictvím literárních ukázek Stanislava Kostky Neumanna, Julia Fučíka i Josefa Čapka. Paní Zemanová žáky rovněž seznámila se slovníky českých spisovatelů, které mohou používat při přípravě do výuky nebo třeba z vlastního zájmu. Beseda byla zakončena osudy Jana Wericha a Jiřího Voskovce a jejich návratem do vlasti po skončení války (Werich 1945, Voskovec 1946).

  

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI