PŘESPOLNÍ BĚH

Ve čtvrtek 6. 10. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okrskového kola v přespolním běhu. Tato disciplína byla pro 4 – 6 členná družstva druhého stupně v kategoriích 6+7 dívky – 1000m, 6+7 chlapci – 1000m, 8+9 dívky – 1500m a 8+9 chlapci 2000m.

V kategorii starších žáků 8. + 9. třída si kluci vyběhli 4. místo v pořadí družstev – družstev bylo celkem 9. Chtěla bych zde zmínit a vyzdvihnout výkony Matěje Ručky, který doběhl na 3. místě a hned za ním doběhl Marek Michna na 4. místě – z celkem 45 chlapců.

Starší žákyně 8. + 9. třída se umístily na 6. místě v pořadí družstev.

Mladší žáci 6. + 7. třída skončili na celkovém 6. místě z 8 družstev. I zde bych chtěla vyzdvihnout a pochválit výkon  Alberta Vykoukala, který doběhl na celkovém 4. místě ze 40 účastníků.

Mladší žákyně 6. +7. třída svou kategorii s přehledem vyhrály a doběhly si pro první místo a postup do okresního kola. Zde opět musím pochválit Emu Surmovou, která doběhla první a Rozálii Ševčíkovou, která doběhla druhá z celkového počtu 41 žákyň.

 

Ve středu 12. 10. se konalo okresní kolo přespolního běhu, kterého se účastnily mladší žákyně naší školy (Ema Surmová, Rozálie Ševčíková, Stela Bonková, Adina Doležalová, Andrea Ramíková, Markéta Pavlů). Dívky svedly krásný souboj a podaly úžasné výsledky, které jim vynesly jako družstvu krásné druhé místo. Od prvního místa je dělil pouze bod a to znamená předběhnutí jen jediné závodnice.

V jednotlivcích tuto kategorii s přehledem a velkým náskokem vyhrála Ema Surmová, která doběhla první z celkem 35 dívek.

Velké poděkování všem účastníkům, za předvedené výkony, za snahu a bojovnost, s jakou do celého závodu šli.

Markéta Juřicová