Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Preventivní program EDI – emoce do inteligence pro druháky

Preventivní program EDI – emoce do inteligence pro druháky

V rámci preventivní strategie školy, minimálního preventivního programu a školního preventivního projektu “Mějme je rádi, i když jsou jiní“ bude během května a června probíhat ve druhých třídách preventivní program EDI – emoce do inteligence. Jde o interaktivní program, kde pomocí loutek a hraného příběhu se děti učí vnímat své vlastní emoce a propojovat je se svými životními zkušenostmi. Program je veden zkušenými lektory Bc. J. Svobodovou Dis., P. Pavlicou a Mgr. Z. Čmielovou, kteří jsou naši dlouholetí lektoři na poli prevence. Programu je přítomen třídní učitel. Tento program je tvořen třemi bloky (1 blok- 2 vyuč. hodiny), které na sebe navazují a každý je zaměřen na 4 emoce (např. radost, strach, láska, hněv…). Děti se učí na příběhu loutek vnímat, jak a kde dané emoce cítí, co s nimi dělají, jak se projevují, při jakých příležitostech je zažíváme. Během programu se děti snaží vnímat vlastní emoce i emoce jiných dětí, naučí se, jak je dostat pod kontrolu, jak emoce zvládat tak, aby v životě nezpůsobovaly konflikty či problémy. Celý program je hravý, veselý, plný barev, pohybu, hudby….Vedeme děti k tomu, aby se nebáli prožívat své emoce a aby je rozpoznávali u jiných a respektovali je. 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI