Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > Preventivní program EDI pro 2. ročníky

Preventivní program EDI pro 2. ročníky

Rozpad etických norem a nárůst agresivity má svůj původ v tom, že lidé ztratili kontrolu nad svými city. Nízká frustrační tolerance a ztráta sebekontroly brání rozvoji vůle a charakteru člověka. Neznalost vlastních emocí sebou nese neschopnost vnímat a rozeznávat emoce druhých lidí. Odtud pramení vzrůstající počet vztahových problémů. S takovými problémy se setkáváme už u nejmladších dětí. Proto již třetím rokem zařazujeme do výuky preventivní program EDI, který má pomoct dětem porozumět svým emocím i emocím jiných.

Co je EDI? EDI – emoce do inteligence. Je to preventivní primární program prevence prostřednictvím loutek, kdy se děti učí vnímat své emoce a propojovat je se svými životními zkušenostmi. Ve spolupráci s naší dlouholetou lektorkou v oblasti prevence p. Bc. Janou Svobodovou, jsme připravili pro naše druháky program, prostřednictvím kterého se děti naučí poznávat a pracovat s emocemi. Naučí se vnímat, jak a kde dané emoce cítíme, co s námi dělají, při jakých příležitostech je zažíváme…Program je složen ze tří bloků, v každém se děti seznámí se 4 emocemi. První proběhne 15. 3. 2018 a další dva budou pokračovat v dubnu a květnu. 

 

 

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI