Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > První pomoc pro 8.ročníky

První pomoc pro 8.ročníky

8.6.2022 jsme ve spolupráci s naší dlouhodobou externí lektorkou p. Petrou Foldynovou připravili pro žáky 8.ročníku dvouhodinovou lekci „První pomoci“.  Lekce navazuje na hodiny přírodopisu, kde se žáci letos učili anatomii a fyziologii člověka. Pod vedení odbornice z praxe-p.Foldynové si nejdříve zopakovali základní postupy při ošetřování běžných úrazů ( zlomeniny, krvácení, dušení, záchvatové stavy, atd…) a také vyzkoušeli resuscitaci na figurínách. Zjistili, že masáž srdce zdaleka není tak jednoduchá a lehká , jak si původně mysleli. Také viděli jak použít v praxi defibrilátor AED. Děkujeme paní Foldynové za její čas a odborné znalosti, které zajímavou formou předala našim žákům.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI