Lesy ČR
Moravskoslezský kraj
Ekoškola
Etická škola
Zš a Mš Raškovice > Aktuality - ZŠ > JAK VZNIKÁ VZPOMÍNKA NA MINULOST? (DĚJEPIS+)

JAK VZNIKÁ VZPOMÍNKA NA MINULOST? (DĚJEPIS+)

Jak vzniká vzpomínka na minulost? Tak to byla badatelská otázka a téma letošní poslední lekce v rámci projektu Dějepis+, kterou 6. června 2022 absolvovala třída 9. A.

Žáci si nejprve prohlédli učitelovu fotografii z jeho dětství (z 1. třídy) a posléze k ní psali krátký příběh. Poté svému vyučujícímu pokládali otázky vztahující se k fotografii, které je zajímaly. Následně zhlédli krátkou ukázku o projektu zpracovávání rozhovorů s pamětníky. A aby si sami žáci vyzkoušeli práci historika, vytvořili dvojice a podle návodu v pracovním listě uskutečnili vzájemné rozhovory o své minulosti. Na konci hodiny byly některé rozhovory představeny a spolužáci se dozvěděli mnohdy velmi zajímavé informace o svých kamarádech.

HELP DESK - Hlášení problémů
Implementace a správa Google Apps, tvorba webových prezentací - CHILLI