PUTOVNÍ POHÁR DOPRAVNÍ VÝCHOVY

Ve středu 26. 6. 2024 si vybraní žáci 4. ročníku, ještě před ukončením školního roku, šli zasoutěžit o Putovní pohár dopravní výchovy.

Každá škola mohla mít až 3 týmy po 4 žácích, ve kterých byli vždy dva kluci a dvě holky.  Celkem se soutěže zúčastnilo 22 týmů, což je více než 80 dětí. Konkurence tedy byla velká.

Raškovice poskládaly dva týmy. V prvním týmu byli: Šimon Suzska, Samuel Gardoš, Tina Mecová a Nikol Mecová. Druhý tým tvořili: Antonín Felcman, Tobias Binder, Klára Skotnicová a Veronika Kohutová.

Soutěžilo se v jízdě zručnosti, jízdě městem dle dopravních předpisů, dále z pravidel silničního provozu a první pomoci.

Čas mezi disciplíny vyplňovali dva skvělí klauni „na volné noze“, kteří dětem vymýšleli zábavný program.

Po první disciplíně, což byla jízda zručnosti, která i dle dětí byla nejnáročnější, to nevypadalo vůbec dobře. Ale v dalších disciplínách naši zabojovali a tým vedený Antonínem Felcmanem nakonec vybojoval krásné 2. místo.

Kromě tohoto skvělého týmového úspěchu jsme měli ještě jeden individuální. Jelikož se soutěžilo i v kategorii o celkově nejlepšího jezdce a jezdkyni, proběhlo po vyhlášení výsledků týmů i vyhlášení této kategorie. A jaká byla cena? Vítěz si odveze jízdní kolo. Nutno podotknout, že mezi kluky soutěžilo celkem 40 závodníků…

Nejlepší jízdu zručnosti předvedl Antonín Felcman, a jelikož byl úspěšný i v dalších disciplínách, získal ocenění nejlepšího závodníka celé soutěže.

Jsem opravdu rád, že máme na naší škole tak skvělé sportovce.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás v této soutěži reprezentovali a také třídním učitelkám: Radaně Hlisnikovské (4. B), Alici Majerové (4. C) a Daniele Beloritové (4. A) za přípravu dětí, ochotu a spolupráci.

Martin Theuer