RAŠKOVICKÁ POHORKA – 21. ROČNÍK (2024)

Tento tradiční pochod pro žáky a pracovníky školy, rodiče, prarodiče a veřejnost měl opět skvělé počasí, příjemnou atmosféru a hojnou účast. Na start v sobotu 27. dubna ke škole přišlo celkem 80 účastníků se dvěma pejsky a vydali se absolvovat jednu ze tří tras, na kterou se přihlásili.

Nejkratší trasa vedla na Prašivou, prostřední přes Pražmo, Morávku na Kotař a do cíle na Prašivé, nejdelší trasa vedla přes Ropičku. Celá akce by neproběhla bez velké ochoty pomocníků věnovat svůj čas a energii. Na kontrolních stanovištích nejen razítkovali účastnické listy, ale také si připravili pro turisty přírodovědné aktivity.

Za vše velký dík patří současným žákům 7. ročníku naší školy, a to Terezce Foldynové, Adriance Petrové, Vojtěchovi Vlkovi, Davidovi Švrčkovi , Johance Ozga a její mamince a našim bývalým žákům, nyní středoškolským studentům Šimonovi Jurgovi, Standovi Novotnému, Adamovi Pavlíkovi a Vojtěchovi Pavelkovi. Za výbornou spolupráci na startu a v cíli mnohokrát děkuji  kolegyním Simoně Carbolové, Stáni Černé, Vendule Chodurové a kolegovi Tomáši Lisníkovi.

Účastníci obdrželi občerstvení na cestu, v cíli diplomy a vlaječky, na jejichž malování se podílely žákyně 9. ročníku Monika Petrová a Nela Wczelková a za jejich práci také mnohokrát děkuji. Přeji všem zúčastněným krásné léto a mnoho dalších zajímavých turistických zážitků.

 Zvu srdečně všechny příznivce našich krásných beskydských hor na 22. ročník POHORKY, který uspořádáme na podzim 2024.

Dana Kuriplachová